Діалог з психологом

09.Тра.2023

      

Детальніше
07.Лип.2022

Що таке ПТСР Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР). ПТСР – це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини. Частота ПТСР саме у момент … Продовжити читання “Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків. Що таке ПТСР, як проявляється і які особливості має у дітей .”

Детальніше
07.Лип.2022

У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, але це може бути важко через власний нестабільний стан. Тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину. Нижче кілька порад для батьків, як це зробити. Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значущими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. … Продовжити читання “6 порад, як батькам зберегти рівновагу. Як допомогти собі в надзвичайній ситуації та куди звернутися за допомогою?”

Детальніше
16.Тра.2022

Психіка дитини, яка знаходиться в епіцентрі бойових дій, постійно перебуває під негативним впливом. Кожна дитина, яка стала свідком бойових дій, вважається фахівцями травмованою. Оскільки у нинішніх обставинах не всі мають змогу звернутися за фаховою допомогою, саме батькам необхідно надавати дитині першу психологічну допомогу. Нижче – декілька порад для батьків, як допомогти дитині і не допустити … Продовжити читання “Дитина у психотравмувальних обставинах Як батькам надати дитині першу психологічну допомогу?”

Детальніше
16.Тра.2022

Наявність плану заспокоює і дарує впевненість, навіть у найбільш вразливих ситуаціях. Якщо ви разом з дитиною змушені перебувати в укритті, ось способи підтримати її та знизити рівень стресу. 1. Ось наш план дій  Розкажіть дитині про план дій. Складіть послідовність маршруту до укриття, проговоріть інструкцію дитині щодо послідовності її дій. Говоріть короткими та чіткими фразами. … Продовжити читання “Як батькам підтримати дитину в укритті? Рекомендації щодо спілкування з дітьми під час переховування.”

Детальніше