Екскурсія в школу

16.Січ.2023
Екскурсія в школу

Перехід дитини з за­кладу дошкільної освіти до школи є важливим етапом її життя, який пов’язаний не лише зі зміною середовища її роз­витку, а й з відповідними процесами самоусвідом­лення, із зіткненням з новими проблемами, від­криттям у собі нових можливостей.

Необхідною умовою успішного вирішення завдань наступності є встановлення зв’язку та творчої співпраці між закладами дошкільної освіти і початковою школою на рівні заходів з дітьми. Форми здійснення наступності можуть бути різноманітними. Однією з найбільш ефективних колективних форм роботи є екскурсія в школу. Завдяки своїй наочності, дохідливості, емоційності екскурсія є надзвичайно ефективною формою передачі знань дітям, сприяє міцному засвоєнню наведених фактів, робить сильний вплив на дитину.

У рамках забезпечення наступності між дошкільним закладом та школою діти старшого дошкільного віку ЖДНЗ №66 11 січня 2023 року відвідали ліцей №22 м.Житомира. Екскурсія допомогла педагогам більш образно, яскраво познайомити дітей з тією обстановкою і атмосферою в яку потраплять майбутні першокласники вже зовсім скоро, сформувати правильне уявлення про школу, особистісну готовність дітей до школи, «внутрішню позицію школяра», позитивну шкільну навчальну мотивацію, сприяла розвитку інтересу до школи і навчальним навичкам та попередженню і зняттю тривожності і страху перед школою. Для малечі відкрився шкільний світ, який зачаровував їх кожної миті. Це була незабутня подорож по коридорах, класах, їдальні. Дошкільнята завітали до тимчасового укриття, де мали змогу переглянути лялькову виставу тіньового театру у виконанні учнів 5 класів, «оживити» цеглинки LEGO у  своїх малюнках та виконати з ними цікаву руханку.

Дякуємо адміністрації та колективу ліцею №22 за теплу зустріч та позитивні враження!