Поговоримо про агресію

06.Чер.2019
Поговоримо про агресію

Дошкільний вік доволі насичений період у житті кожної людини.У цьому віці дитина так швидко розвивається, що її поведінка щодня може бути новою, незвичайною, непередбачуваною. І від засмучених батьків часто можна почути: «Був хорошим хлопчиком, а тепер забіяка».Наприклад, виникнення одночасно відчуття голоду і втоми можуть стати причиною гніву і роздратування.

Одним словом, дитині часто доводиться страждати від засмучення. І, плачучи, вона постійно переходить від заклику про допомогу до  розпачу, протесту.

АГРЕСИВНІСТЬ ВИНИКАЄ ЧЕРЕЗ НЕЗАДОВОЛЕНІСТЬ, протесту, злості і наявного насилля, а також при спробі дитини змінити положення речей. Все це нормально і, безумовно краще, ніж ниття, скарги і безплідне фантазування та інші прояви уходу від дійсності (!!!) Найкращий спосіб уникнути надмірну агресивність у вашої дитини – прояви до неї любові.

Ми любимо наших дітей, але далеко не завжди  проявляємо нашу любов настільки очевидно, щоб малюки відчули її (дитина, наприклад, не відчуває нашої ніжності).

Якщо ж так сталося, що дитина розсерджена і агресивна:

  • Зупиніть занесену для удару руку малюка, утримайте за плечі і твердо скажіть: «Не можна»;
  • Відволічіть увагу дитини цікавою іграшкою, грою, мультиком або будь-яким заняттям;
  • Використовуйте м’яке фізичне маніпулювання (спокійно візьміть дитину на руки і виведіть його з місця конфлікту);
  • Створіть ситуацію, щоб дитина могла перенести свій гнів на безпечний предмет (резинові іграшки, м’ячі, паперові кульки і подушки)
  • Навчайте дитину виражати гнів словами, в доброзичливій формі (називати свої негативні емоції: „Я сердитий” „Я злюсь”